Rami Jerzy Abi Akar
lekarz specjalista psychiatra
Doświadczenie w pracy z Pacjentami:
- ponad 10 lat doświadczenia.
Praca w szpitalu:
- 2014-2021 – Instytut Psychiatrii i Neurologii, obecnie starszy asystent w Oddziale Chorób Afektywnych.
Doświadczenie zdobywał:
- w Instytucie Psychiatrii i Neurologii,
- w Niepublicznej Poradni Zdrowia Psychicznego.
Wykształcenie:
- 2020 – Specjalizacja z psychiatrii,
- 2020 – Centrum CBT – czteroletni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej,
- 2011 – Warszawski Uniwersytet Medyczny – kierunek lekarski.
Specjalizuje się w:
- zaburzeniach neurorozwojowych, spektrum autyzmu,
- diagnostyce i leczeniu ADHD u dorosłych,
- zaburzeniach psychotycznych z kręgu schizofrenii,
- zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych,
- zaburzeniach nastroju, w tym depresyjnych,
- zaburzeniach lękowych i nerwicowych,
- diagnostyce i leczeniu traumy i PTSD.
Posiadane uprawnienia:
Dodaj swoją opinię | |
Informujemy, że wystawiane opinie mogą dotyczyć jedynie wizyt zrealizowanych w przychodniach Centrum Terapii Dialog. W związku z tym, wszystkie opinie przechodzą przez system weryfikacji. Jeżeli podczas procesu weryfikacji nastąpi wątpliwość dotycząca wiarygodności opinii, Centrum Terapii Dialog może kontaktować się z autorem opinii w celu potwierdzenia jej autentyczności. Informacje dotyczące daty wizyty oraz danych kontaktowe potrzebne są wyłącznie w celu weryfikacji i nie beda nigdzie publikowane. | |
Duża wiedza, spokój i konkretne informacje. Poza samą diagnozą otrzymałęm także wiele dodatkowych informacji, które pozwoliły mi nieco szerzej spojrzeć na samego siebie. Po przepisaniu leków otrzymałem także bardzo szczegółowe informacje dotyczące ich działania, możliwych skutków ubocznych itd. Mogę potwierdzić wcześniejsze pozytywne opinie i jednocześnie dodać swoją własną - także jak najbardziej pozytywną.
Na podstawie swoich wizyt mogę powiedzieć, ze to bardzo dobry psychiatra, widać, że dysponuje dużą wiedzą. Potrafi zrozumiale i szczegółowo wyjaśnić działanie leków i dopasować je do stanu pacjenta. Ma empatyczne i zaangażowane podejście, potrafi słuchać i poświęca dużo uwagi problemom, z którymi się przychodzi, jest to pomocne w terapii.
[źródło: znanylekarz.pl]
Do doktora Ramiego trafiłam ponad rok temu i mogę szczerze powiedzieć, że jego wsparcie odmieniło moje życie. Doktor jest niezwykle praktyczny i patrzy holistyczne. Przykład: przepisał mi leki na ADHD, ale jednocześnie od razu opowiedział o tym jak w przypadku ich zażywania kluczowa jest odpowiednia dieta i podał najważniejsze wytyczne.
Jest konkretny, a jednocześnie niezwykle empatyczny. Pierwszy raz u lekarza czuję się jak człowiek, a nie kolejny pacjent do odhaczenia. Gdy opowiadałam mu o swoich trudnościach, a on powiedział, że wierzy, że jest mi trudno, to poczułam jakby ktoś pierwszy raz naprawdę mnie zauważył.
W moim przypadku dobranie odpowiednich leków nie było łatwe, ale doktor nieustępliwie i z dociekliwością starał się wprowadzać różne zmiany. W końcu po kilku próbach trafiłam na lek, który znacznie podniósł komfort mojego życia. A wcześniej nawet sobie nie wyobrażałam, że mogę osiągnąć taki dobrostan psychiczny. Polecam z całego serca!
Cieszę się, że natrafiłem w końcu na psychiatrę, który tak rzetelnie podchodzi do problemów pacjenta i kompleksowej diagnozy. Dziękuję!
Wspaniały lekarz. Ma ogromną wiedzę, którą dzieli się w bezpretensjonalny, ludzki sposób, nie tworząc dystansu. Czuję, że wreszcie ktoś wnikliwie analizuje moje dolegliwości, a nie trzyma się utartych schematów. Jako człowiek wydaje się być bardzo konkretny, a przy tym sympatyczny (ale nie sztucznie miły).
Ocena 5/5.
Ocena: 5/5
Poczułam się zaopiekowana.
Poczułam się zaopiekowana
Ocena: 5/5
